John Kean (New Jersey)

John Kean (4. prosince 1852 – 4. listopadu 1914) byl členem Sněmovny reprezentantů USA (R-NJ 3) od 4. března 1883 do 3. března 1885 (nástupce Milese Rosse a předchůdce Roberta Stocktona Greena) a od 4. března 1887 do 3. března 1889 (nástupce Greena a předchůdce Jacoba Augusta Geissenhainera). Působil také jako senátor USA z New Jersey od 4. března 1899 do 3. března 1911, nástupce Jamese Smithe mladšího a předchůdce Jamese Edgara Martina.

John Kean se narodil v Elizabeth v New Jersey v roce 1852 jako bratr Hamiltona Fishe Keana. Do advokátní komory byl přijat v roce 1877 a před vstupem do politiky pracoval v bankovnictví a ve výrobě. Kean působil ve Sněmovně reprezentantů USA v letech 1883 až 1885 a 1887 až 1889 a jeho snaha založit poštu v Granville v okrese Monmouth vedla k tomu, že se město na jeho počest přejmenovalo na „Keansburg“. V roce 1891 se stal předsedou republikánského státního výboru v New Jersey a v letech 1899 až 1911 působil v Senátu USA. Po odchodu z politiky pokračoval v bankovní kariéře a v roce 1914 zemřel.

Doporučujeme:  Bledar Morina